ПОРАДИ ВІД ІНСТРУКТОРА З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ

«ЗАГАРТУВАННЯ ДИТИНИ».

- Дотримувати здорового способу життя потрібно всій родині – тільки тоді дитина повірить у правдивість цих настанов.

- Намагайтеся, щоб малюк свідомо ставився до загартування, розумів, яка його користь.

- Обливання повинні стати такою самою життєвою потребою, як умивання і погляд за порожниною рота.

- Загартовуючі процедури мають бути систематичними. Холодна вода ніколи не може бути ворогом, завжди – другом.

- Намагайтеся використовувати всі природні фактори загартування – соне, повітря, воду. Чудово, якщо в практику вашої дитини ввійдуть обливання просто неба.

- Не вдягайте дитину в надто теплий одяг та взуття. Згідно медичним рекомендаціям вони змінюються щодо пори року та погоди.

- Систематично провітрюйте приміщення у поєднанні з вологим прибиранням.

- Практикуйте вологе обтирання з допомогою рукавички.

- Закріплюйте основні рухи дітей у життєвих ситуаціях.

- Збагачуйте знання дітей про спорт.

- Коли дитина засвоїла підготовчі вправи на суші – переходьте до навчання вправ, що допомагають освоїтися з водою на глибині до поясу та до грудей.

- Вчить дітей пересуватися по дну кроком та бігом, роблячи руками гребкові рухи.

- Вчить дітей робити видих у воду через рот та ніс.

- Проконтролюйте повноту видиху за кількістю повітряних бульбашок, що виходять під водою з рота дитини.

- Правильний ритм дихання рекомендується задавати, командуючи протяжно «В-и-д-и-х» та коротко «Вдих». При цьому необхідно слідкувати, щоб дитина не торкалась руками обличчя.

- Вправи на дихання можна використовувати на березі водойми, кімнаті чи в ванній кімнаті (будь якої пори року).

- Для вправ зручно використовувати наповнену водою ванну.

- Однак надмірно використовувати підтримуючі засоби (круги, пояси) не слід, бо дитина має навчитися пірнати.

- Для того, щоб процес навчання не видавався дитини нудним, важливо підтримувати атмосферу веселої невимушеної гри.

- Великою популярністю користуються практичні заняття, коли батьки розучують комплекси ранкової гімнастики, підготовчі вправи для плавання, ігри спортивного характеру, а потім усе це проводять з дітьми вдома.

- Завжди пам’ятайте про заходи безпеки, як то:

- не залишайте дитину без нагляду у воді;

- не давайте їй переохолоджуватися;

- не пускайте до води раніше 1,5-2 години після прийому їжі та при найменших ознаках поганого самопочуття.