Уповноважена особа у випадках виявлення фактів насильства (домашнього)

Петриченко Тетяна Вікторівна

Домашнє насильство:

Фізичне насильство - це умисне нанесення побоїв та тілесних ушкоджень, що чинять шкоду честі та гідності. Воно призводить до травмування фізичного та психічного здоров'я, в окремих випадках – до смерті постраждалої людини.

Економічне насильство - позбавлення людини житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів, використання фінансової переваги.

Сексуальне насильство - форма домашнього насильства, що включає будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності.

Психологічне насильство(або емоційне) домашнє насильство — це використання переваги, щоб принизити та знецінити іншого члена сім'ї. Насильством також є свідоме ігнорування потреб та почуттів тих членів сім'ї, які залежні від людини та потребують догляду. Як-от дітей чи людей старшого віку.

Педагоги повинні повідомляти ювенальні служби та поліцію про факт домашнього насильства не пізніше ніж, за добу.

/Files/images/psiholog/дн.jpg

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

/Files/images/psiholog/КП.jpg

Портал МВС. Домашнє насильство: як його розпізнати, куди звертатись по допомогу?"

Освітній серіал на платформі Дія. Цифрова освіта. "Онлайн - інструменти протидії домашньому насильству"

Національна поліція України. Національна "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації

Кiлькiсть переглядiв: 21