Робота з батьками вихованців закладу дошкільної освіти

Законом України «Про освіту» на батьків покладена відповідальність за фізичне здоров’я та психічний стан дітей ,створення належних умов для розвитку їхніх природних здібностей. Конституційним обов’язком батьків є утримання своїх дітей до повноліття.

Але не тільки законом визначається роль батьків в житті дитини. У родині дитина отримує перші уявлення про себе та інших людей, розвиває необхідні для життя соціальні почуття, навички спілкування і спільної діяльності.

Дуже важливо, щоб дитина сприймала сім'ю як фактор її емоційного затишку, внутрішнього комфорту, гарантію того, що за будь-яких умов вона знайде тут розуміння, підтримку і захист. Батькам треба пам’ятати, що виховні можливості сім'ї впливають на людину протягом усього її життя.

Від сім’ї починається шлях дитини до пізнання світу, свого становлення як особистості, шлях до дорослого життя, адже життєвою дорогою дитину ведуть два розуми, два досвіди: сім’я та навчальний заклад.

Усвідомлюючи важливість морально-правового виховання дитини в родині, колектив нашого закладу проводить систематичну просвітницьку роботу з батьками вихованців, яка включає:
  • оформлення спеціальних стендів;
  • організація виступів фахівців;
  • відвідання дітей удома з метою вивчення соціально-педагогічних умов родинного виховання, ставлення батьків до своєї дитини, її емоційне самопочуття вдома;
  • анкетування батьків;
  • залучення батьків до підготовки та проведення свят, розваг, виставок малюнків;
  • організація зустрічей та бесід із батьками, чиї професії покликані захищати права та безпеку в суспільстві;
  • проведення батьківських зборів, індивідуальних бесід на тему морально-правового виховання дітей та дотримання прав дитини в сім'ї.

Робота з батьками охоплює коло питань з таких тем:

• «Виховання дітей – спільна справа батьків і педагогів»,
  • «Роль сім’ї у розвитку особистості дитини»,
  • «Дотримання прав дитини. Обов’язки батьків. Конвенція ООН про права дитини»,
  • «Вікові особливості дошкільника», «Етика стосунків у сім’ї»,
  • «Типові помилки у сімейному вихованні»,
  • «Культура спілкування»,
  • «Наскільки самостійна ваша дитина»,
  • «Щаслива сім’я. Яка вона?».