Про програму LEGO Foundation

LEGO FOUNDATION, є неприбутковою організацією яка входить до складу LEGO GROUP. В основі діяльності LEGO FOUNDATION лежить віра в те, що усі діти мають рівні права на навчання та розвиток через гру. /Files/images/lego/Л1.jpg

• Саме тому принцип «ми дбаємо і поділяємо» був закладений в основу благодійних програм «Сприяння освіті» та «Турбота про малозабезпечених дітей», які мають на меті зробити продукцію компанії ЛЕГО доступною для дітей усього світу, незалежно від їхнього соціального статусу та матеріального становища.Ключовими завданнями цих програм є надихати, мотивувати і розвивати здібності дітей, дати їм можливість вже сьогодні відчути себе відповідальними за майбутнє суспільства і зробити свій внесок в його створення.
  • Щороку LEGO FOUNDATION в рамках вищезазначених благодійних програм дарує дітям з усього світу набори LEGO Education, залучаючи до співпраці не лише вчителів і батьків, а й міністерства освіти, неурядові благочинні організації, щоби спільними зусиллями посприяти покращенню якості освіти.
  • 10 липня 2010 року між Міністерством освіти і науки України таLEGO FOUNDATIONбув підписаний Меморандум про взаєморозуміння, що став основою для впровадження програми «Сприяння освіті», яка має на меті імплементацію інноваційних методів навчання в систему освіти. Таким чином Україна стала шостою державою, яка долучилася до цієї програми. Серед країн-учасниць проекту — Китайська Народна Республіка, ПАР, Бразилія, Мексика та Індія.

В рамках цієї програмиLEGO FOUNDATION забезпечує заклади дошкільної освіти та класи початкової школи навчальними наборами LEGO Education, проводить тренінги для вихователів та вчителів, ознайомлюючи їх з головними принципами покладеними в основу роботи з цими наборами.

2 вересня 2013 року заступником Міністра освіти і науки України Борисом Жебровськимта директором фонду LEGOFoundation Майклом Ренвілардом підписано додаток до меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки і компанією LEGOFoundation (Програма сприяння освіті). Дію Меморандуму продовжено до 1 січня 2017 року.

• Нагадуємо, що Меморандум вперше було підписано 10 липня 2010 року в рамках програми «Сприяння освіті».
  • Першими у проекті були задіяні 13 дитячих садків м. Києва. У 2013 році ще 60 дошкільних навчальних закладів України у Львові, Харкові, Дніпропетровську, Одесі, Донецьку та Києві отримали по 19 комплектів наборів LEGO.
  • У рамках програми «Сприяння освіті» протягом трьох років було проведено низку семінарів, тренінгів, виставок та інших заходів.

Експрес-моніторингове дослідження стану впровадження Програми ЛЕГО-конструювання показало, що у рамках програм розвитку дитини дошкільного віку заняття з ЛЕГО-матеріалом сприяють розвитку необхідних видів діяльності (зображувальній, ігровій, пізнавальній), формують та розвивають просторову орієнтацію, дрібну моторику, сенсорне уявлення, можуть бути використані усіма спеціалістами в усіх напрямках навчання, корекції та розвитку дитини дошкільного віку.

"Чарівна LEGOЛандія"- ТВОРЧИЙ ПРОЕКТ НАШОГО ЗАКЛАДУ

/Files/images/лего стадион.jpg /Files/images/л4.JPG /Files/images/IMG_6146###.JPG /Files/images/novosti/2020/IMG-4305b361a76d0801e245d147ec1fa793-V.jpg

З вересня 2013 року наш заклад бере участь у Міжнародній програмі"Сприяння освіті" ( розвиток конструктивних здібностей у дітей дошкільного віку з ЛЕГО - конструювання). Враховуючи безумовну користь конструктивної діяльності для розвитку дитини, педагогічний колектив (за допомогою фонду LEGO Foundation) створив чарівну країну і назва її "ЧАРІВНА LEGOЛАНДІЯ"

В своїй "чарівній країні" ми намагаємось створити всі умови для всебічного розвитку дітей та оптимізувати освітній процес за допомогою навчально-розвивальних конструкторів LEGO Education.

Історія створення "Чарівної LEGOЛандії"

2 вересня 2013 року була продовжена дія Меморандуму про взаєморозуміння між МОН та фондом LEGO Foundation, завдяки якій ще декілька навчальних закладів на території України отримали можливість впровадити в свій освітній процес LEGO-конструювання. На щастя, наш заклад - один з небагатьох у м.Харків, який було обрано для співробітництва.

Перше знайомство педагогічного колективу з LEGO-технологіями відбулося на зустрічі з співкоординатором проекта "Сприяння освіті" Оксаною Рома (м.Київ)
/Files/images/lego/img_0214.jpg /Files/images/lego/img_0192.jpg
А потім розпочалася робота. Враховуючи певну ексклюзивність LEGO-конструювання в освітньому процесі в закладах дошкільної освіти, нам довелося добре попрацювати.
В процесі розробки проекту ми були і маленькими дітками і висококваліфікованими фахівцями, які розробили повний методичний комплекс занять
/Files/images/lego/img_0374.jpg /Files/images/lego/img_0419_1024x768.jpg /Files/images/lego/img_0379.jpg /Files/images/lego/img_0378.jpg
Ми прагнули врахувати не тільки вікові і фізичні особливості наших вихованців, а й створити і облаштувати максимально комфортно та ергономічно предметно-розвиваюче середовище.
Ось так і виникла наша чарівна країна. І ми, дійсно, вважаємо, що вона чарівна. Чому? Тому що в ній живуть маленькі чарівники, які з маленьких цеглинок і деталей створюють машини, літаки, будинки, навіть цілі міста та космічні станції. А потім ці чарівники, немов на машині часу, стають "дорослими" і обирають різні професії та соціальні ролі - вони і батьки, вони і архітектори, і поліцейські, і пожежні, і космонавти, і фермери...
А ми в черговий раз дуже дивуємось і радіємо, дивлячись на творчість і талановитість наших вихованців.

Наш педагогічний колектив та всі наші маленькі чарівники висловлюють щиру подяку колегам та фонду LEGO Foundation за надану можливість удосконалити освітній процес та урізноманітнити наше дошкільне життя.