Заняття 8

Тема: «Дивовижний палац»/Files/images/лего8.jpg

Мета: розвивати психічні функції: дивергентне мислення, творчу уяву, пам’ять, увагу, цілісність сприйняття; моторику, мотиваційну сферу, пізнавальний інтерес, сприяти формуванню комунікативних та соціальних навичок, позитивному сприйняттю процесу пізнання.

Обладнання: конструктор «ЛЕГО»,стимульний матеріал до розвивальних ігор: , аркуші паперу, олівці, комп’ютер, програвач з музичним диском.

Мотиваційна частина/Files/images/лего8_1.jpg

1. Привітання. Мета: налаштувати на позитивне сприйняття процесу пізнання, сприяти розвитку доброзичливості, привітності.

- Діти, сьогодні я пропоную вам привітатись один з одним потиснувши руки і при цьому сказати: «Привіт, як ся маєш? Як гарно, що ти сьогодні тут. Дуже радий тебе бачити!»
- Які почуття викликають такі привітання?

2. Вправа «Скарбничка настрою». Мета:діагностика емоційного стану./Files/images/лего8_2.jpg

Летілизозулі
Через три хатинки.
Так метушилися,
Так поспішали,
Головками вертіли,
Крильцями махали -
А кудилетіли,
Так і не сказали!

4. Гра «Будівельники». Мета: розвиток уяви, мислення, цілісності сприйняття, дрібної моторики.

Дітям пропонують скласти палац з плоских геометричних фігур і придумати про нього розповідь. Обговорення.
- Де знаходиться цей палац?
- Хто у ньому мешкає?

5. Вправа «Малюнок по колу». Мета: розвиток уяви, мислення, дрібної моторики, мовлення, соціальних навичок./Files/images/лего8_4.jpg

- Діти, пропоную по черзі намалювати дивовижний палац: хтось один починає, інший по колу продовжує і так далі. Обговорення.
- Чи подобається палац, який ви разом намалювали?
- Що можна про нього розповісти?

6. Демонстрація різних палацівза допомогою слайдів на комп’ютері чи мультимедійного пристрою. Обговорення.

7. Гра «Конструювання». Мета: розвиток уяви, мислення, дрібної моторики, цілісності сприйняття.

Дітям пропонують скласти дивовижний палац за допомогою конструктора. Обговорення.

Заключна частина/Files/images/лего8_5.jpg

8. Вправа «Скарбничка настрою». Мета: діагностика емоційного настрою.