Заняття 5/Files/images/лего5.jpg

Тема: «Чарівний ліс»

Мета: розвивати психічні функції: дивергентне мислення, творчу уяву, пам’ять, увагу, цілісність сприйняття; моторику, мотиваційну сферу, сприяти формуванню комунікативних та соціальних навичок, позитивному сприйняттю процесу пізнання.

Обладнання: конструктор «ЛЕГО»,стимульний матеріал до розвивальних ігор: , аркуші паперу, олівці, комп’ютер, програвач з музичним диском.

Мотиваційна частина/Files/images/лего5_1.jpg

1. Привітання. Вправа «Комплімент». Мета: налаштувати на позитивне сприйняття процесу пізнання; сприяти розвитку доброзичливості, привітності.

Діти стають у коло, беруть по черзі один одного за руки, при цьому промовляючи комплімент, щось приємне, утворюючи своєрідне « коло єдності».

2. Вправа «Скарбничка настрою». Мета:діагностика емоційного стану.

П'ятеропташенят,
П'ятеро
Веселихбешкетників.
П'ятеро
Посідали на суку,
Кожен
проковтнув
По черв'яку.
Четверо
сказали:
- Кар, спасибі!
А один:
- Ой, матінко,
Ку-ку!

4. Гра « Веселі палички». Мета: розвиток уяви, мислення, цілісності сприйняття, дрібної моторики.

Дітям пропонують скласти дерево з лічильних паличок. Обговорення.
- Які дерева ви знаєте? Давайте кожен з вас по черзі назве своє дерево, передаючи естафету іншому, при цьому кидаючи м’яча і так поки не скінчаться відомі вам назви.

5. Гра «Відтвори». Мета: розвиток уяви, мислення, дрібної моторики.

Дітям роздають малюнки з намальованою половиною дерева. Необхідно домалювати другу половинку.

6. Гра «Будь уважний». Мета: розвиток уяви, мислення, уваги, моторики.

Ведучий називає різні назви рослин. Дітям необхідно уважно слухати і плескати у долоні тоді, коли почують назву дерева.
Демонстрація різних деревза допомогою слайдів на комп’ютері чи мультимедійного пристрою.
Обговорення.
- Що у всіх дерев завжди однакове?
- Що може бути різним?

7. Гра «Конструювання». Мета: розвиток уяви, мислення, дрібної/Files/images/лего5_4.jpg моторики, цілісності сприйняття.

Дітям пропонують скласти дерево за допомогою конструктора. Утворюється «Чарівний ліс». Обговорення.
- Як називаються ваші дерева?
Хто живе у «Чарівному лісі?

Заключна частина

8. Вправа «Скарбничка настрою». Мета: діагностика емоційного настрою.